350 kWp budynek Szpitala w Otwocku (woj. mazowieckie) - EN2 Fotowoltaika
LinkedIn Mobile
background

350 kWp budynek Szpitala w Otwocku (woj. mazowieckie)

  • Moc instalacji: 350W
  • Model inwertera: KACO Blue Planet
  • Moduły PV: SUNPOWER Performance o mocy 405W
  • Ilość modułów: 864
  • Konstrukcja: Van der Valk
  • Szacowana suma oszczędności w okresie 20 lat to aż 4,5 mln PLN
  • Zobacz wideo z realizacji

Opis realizacji

Projekt rozproszonej instalacji fotowoltaicznej na szpitalu w Otwocku o mocy 350 kWp, to zdecydowanie jedna z większych tego typu elektrowni zbudowanych na budynkach użyteczności publicznej w Polsce.
Elektrownia zaprojektowana przez EN2 Fotowoltaika dla podwarszawskiego szpitala, została rozplanowana na dachach aż 5 budynków jednostki.
Głównym atrybutem instalacji są zamontowane tam moduły pv marki SUNPOWER Performance o mocy 405W każdy. Są to jedne z najlepszych i najbardziej wydajnych modułów dostępnych dziś na rynku. Panele posiadają aż 25 letnią gwarancją. Firma SUNPOWER słynie z dopracowanych technologii, które wykorzystywane są w setkach tysięcy instalacji na całym świecie. SUNPOWER wykorzystuje także agencja NASA.
Panele, ze względu na specyfikę umiejscowienia budynków, zostały zamontowane pod różnymi kątami nachylenia, co wiązało się nie lada wyzwaniem dla konstruktorów. Instalacja została zaprojektowana i wykonana zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa.
Sercem instalacji są falowniki niemieckiego producent KACO New Energy, który podobnie jak SUNPOWER, jest jednym z największych producentów falowników na świecie. Elementy konstrukcji dostarczyła holenderska firma Van der Valk Solar Systems, której systemy konstrukcyjne są uznawane za niezwykle innowacyjne. Plusem opierania instalacji pv na elementach Van der Valk jest z pewnością prosty montaż a co za tym idzie szybkość instalacji.
Moc instalacji to 350kW, uzyskiwana dzięki aż 864 modułom Sunpower Performance 405W oraz 15 falowników KACO Blue Planet połączonych ze sobą automatyką, która zarządza całym systemem oraz zbiera dane.

W EN2 Fotowoltaika stawiamy na sprawdzoną jakość sprzętu i bezproblemowe działanie naszych instalacji. Specjalizujemy się w instalacjach dla biznesu i JST. Uruchomiliśmy w Polsce już ponad 1000 eko-elektrowni. Wszystkie zbudowane w oparciu o sprawdzone urządzenia i zaufane marki. Na nasze elektrownie słoneczne udzielamy nawet 25-letniej gwarancji!

Zapraszamy do kontaktu z konsultantem ds. fotowoltaiki.
600 101 809 instalacje dla biznesu, przemysłowe i komercyjne
600 103 901 mikroinstalacje do 50 kWp

Nasza oferta