Aktualności - EN2 Fotowoltaika
LinkedIn Mobile
background

Aktualności

Legia włącza ekoprąd z EN2 Fotowoltaika

Projekt „Legia włącza ekoprąd” realizowany w październiku 2020 roku przez EN2 Fotowoltaika dla Legii Warszawa, zakładał montaż, na dachu należącego do klienta obiektu treningowego – Legia Trainig Center w Książenicach pod Warszawą instalacji fotowoltaicznej o łącznej moc 50 kW.

Zobacz więcej
Fotowoltaika dla sektora HoReCa

Hotele, restauracje oraz inne obiekty wypoczynkowe i gastronomiczne zużywają znaczne ilości energii elektrycznej. Dlaczego fotowoltaika to świetne rozwiązanie dla branży HoReCa?

Zobacz więcej
Z czego się składa instalacja fotowoltaiczna?

Instalacja fotowoltaiczna to sposób na produkcję darmowej energii ze słońca i obniżenie rachunków za prąd. Aby mogła pracować sprawnie, potrzebnych jest kilka kluczowych komponentów. Zobacz, z czego składa się system PV i na co zwracać uwagę, dobierając poszczególne elementy całej instalacji.

Zobacz więcej
Regulamin konkursu EN2 Sp. z o.o. Słoneczny relaks z pupilem

3 I ORGANIZATOR I CZAS TRWANIA KONKURSU Organizatorem Konkursu „Słoneczny relaks z pupilem” (dalej: Konkurs) jest EN2 Sp. z o.o. z siedzibą w Markach, ul. Tadeusza Kościuszki 40A, 05-260, NIP: 1251687420, KRS 0000766969 (dalej: „Organizator”). Administratorem danych osobowych Uczestników Konkursu zgodnie z art. 4 ust. 7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia […]

Zobacz więcej
Czy mój dach nadaje się pod fotowoltaikę?

Dach to najpopularniejsze miejsce montażu instalacji fotowoltaicznych. Warto jednak pamiętać, że efektywność produkcji energii elektrycznej przez przydomowe elektrownie słoneczne zależy od wielu czynników. Jakich?

Zobacz więcej
Fotowoltaika w leasingu – czy to rozwiązanie korzystne dla Twojej firmy?

Instalacja fotowoltaiczna to dla wielu przedsiębiorstw źródło ekonomicznego i ekologicznego prądu. Coraz częściej firmy inwestujące we własną elektrownię słoneczną decydują się na fotowoltaikę w leasingu. Dlaczego?

Zobacz więcej
Jak zabezpieczyć instalację fotowoltaiczną?

Jakie komponenty są niezbędne do tego, żeby system fotowoltaiczny pracował bezpiecznie i bezawaryjnie? Chcesz wiedzieć jak skutecznie zabezpieczyć instalację pv?

Zobacz więcej
Regulamin konkursu EN2 Sp. z o.o. PSTRYYYKnij Lato

1 I ORGANIZATOR I CZAS TRWANIA KONKURSU Organizatorem Konkursu „PSTRYYYKnij Lato” (dalej: Konkurs) jest EN2 Sp. z o.o. z siedzibą w Markach, ul. Tadeusza Kościuszki 40A, 05-260, NIP: 1251687420, KRS 0000766969 (dalej: „Organizator”). Administratorem danych osobowych Uczestników Konkursu zgodnie z art. 4 ust. 7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia […]

Zobacz więcej
Fotowoltaika w Twojej firmie: 5 kwestii, na które powinieneś zwrócić uwagę, planując własną instalację

Masz firmę, chcesz obniżyć rachunki za prąd oraz uniezależnić się od podwyżek energii i założyć instalację fotowoltaiczną, ale nie wiesz o jakie formalności trzeba zadbać? Podpowiadamy!

Zobacz więcej
Firmowa instalacja fotowoltaiczna – jakich formalności należy dopełnić?

Masz firmę, chcesz obniżyć rachunki za prąd oraz uniezależnić się od podwyżek energii i założyć instalację fotowoltaiczną, ale nie wiesz o jakie formalności trzeba zadbać? Podpowiadamy!

Zobacz więcej
Otwock fotowoltaika
EN2 Fotowoltaika zrealizowała najwydajniejszą instalację fotowoltaiczną dla szpitala w Polsce!

864 moduły fotowoltaiczne, 349,92 kW mocy i nawet 4,5 miliona oszczędności w przeciągu 20 lat – tak w wielkim skrócie można opisać instalację, którą firma EN2 Fotowoltaika zrealizowała dla Szpitala im. prof. Adama Grucy w Otwocku. To zdecydowanie jedna z większych tego typu elektrowni ulokowanych na budynkach użyteczności publicznej w Polsce. Unikatowa pod względem zastosowanych rozwiązań i technologii.

Zobacz więcej
Dom pod miastem z własną instalacją fotowoltaiczną – to się opłaca!

Cisza, spokój i świeże powietrze to tylko niektóre z zalet posiadania domu pod miastem. Coraz więcej Polaków docenia także możliwość korzystania z własnych instalacji fotowoltaicznych, a co za tym idzie ograniczania do minimum rachunków za prąd. Inwestycjom w przydomowe elektrownie słoneczne sprzyjają nowe formy finansowania oraz programy pomocowe. Zastanów się, czy nie warto zamienić swojego mieszkania w bloku na skąpany w promieniach słońca dom wolnostojący lub segment.

Zobacz więcej
Fotowoltaika i własna stacja ładowania pojazdów, czyli jak jeździć za darmo

Jakie korzyści daje własna stacja ładowania pojazdów? Czy i komu to się opłaca? Dlaczego auta elektryczne i fotowoltaika to idealny duet? Na jakie dotacje można liczyć?

Zobacz więcej
Monokrystaliczne panele Full Black na Twoim dachu. Dlaczego warto je wybrać?

Według raportu Międzynarodowej Agencji Energetyki Odnawialnej (IRENA), rok 2020 był absolutnie rekordowy pod względem nowych mikro instalacji OZE przyłączonych do sieci dystrybucyjnej. Obecnie w Polsce jest już prawie pół miliona prosumentów. Z powodzeniem można więc stwierdzić, że trend przechodzenia na prąd ze słońca, spopularyzowany w krajach Europy Zachodniej, na dobre zadomowił się również i w naszym kraju.

Zobacz więcej
Mój Prąd 3.0. Aktualizacja 17.03.2021

0 Kiedy rozpocznie się nabór do kolejnej edycji programu? Czy zmienią się warunki przyznawania dofinansowań? Kto może liczyć na dotacje? Dynamiczny rozwój fotowoltaiki można zawdzięczać m.in. programowi „Mój Prąd”, który cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków. Dzięki niemu nasz kraj przeżywa prawdziwy boom fotowoltaiczny, ale to dopiero początek. 2 edycja programu skończyła się w grudniu […]

Zobacz więcej
Farma fotowoltaiczna – pomysł na inwestycję z szybkim i dużym zwrotem

0 Dlaczego fotowoltaika to rentowny biznes? Jakie czynniki są kluczowe dla powodzenia inwestycji w farmę fotowoltaiczną? Jak szybko się zwraca? Gdzie szukać dotacji i jakie wymogi formalne trzeba spełnić, aby ją zbudować? Kiedyś giełda, lokaty bankowe, fundusze inwestycyjne, a dziś… fotowoltaika. Inwestycje w duże elektrownie fotowoltaiczne w Polsce budzą dziś duże zainteresowanie inwestorów prywatnych a […]

Zobacz więcej