Legia włącza ekoprąd z EN2 Fotowoltaika . Legia inwestuje w fotowoltaikę.
Facebook LinkedIn
background

Legia włącza ekoprąd z EN2 Fotowoltaika

Projekt „Legia włącza ekoprąd” realizowany w październiku 2020 roku przez EN2 Fotowoltaika dla Legii Warszawa, zakładał montaż, na dachu należącego do klienta obiektu treningowego – Legia Trainig Center w Książenicach pod Warszawą instalacji fotowoltaicznej o łącznej moc 50 kW.

Do jej budowy użyliśmy aż 149 nowoczesnych paneli marki Astronergy, umocowanych na konstrukcji renomowanej marki Van Der Valk, spełniającej najbardziej rygorystyczne normy Unii Europejskiej.  Sercem systemu jest falownik SolarEdge, gwarantujący bezpieczeństwo pracy instalacji. Wydajność paneli, moc wytworzonej energii oraz bezpieczeństwo na bieżąco kontroluje elektroniczny monitoring.

Budowa elektrowni słonecznej na dachu Legia Training Center trwała dokładnie 2 dni.

– Współpraca z EN2 Fotowoltaika to bardzo wartościowe partnerstwo. Pokazujemy nim, że Legia Training Center to nie tylko najnowocześniejszy obiekt pod kątem sportowym czy badawczo – rozwojowym, ale to także infrastruktura wykorzystująca nowoczesne i przyjazne środowisku rozwiązania energetyczne. Mamy nadzieję, że inne ośrodki treningowe w Polsce pójdą naszym śladem także w tym obszarze. Zakładamy też, że odpowiednia instalacja w okresie letnim będzie uzupełniała zapotrzebowanie energetyczne LTC, co ma też określoną wartość finansową – mówi Członek Zarządu Legii Warszawa i Prezes Legia Training Center Tomasz Zahorski.

Spółka EN2 specjalizuje się w realizacji instalacji fotowoltaicznych, zapewniając kompleksową obsługę całego procesu inwestycyjnego – od analizy potrzeb klienta, poprzez projektowanie, wsparcie w pozyskaniu finansowania, aż po wykonanie najwyższej jakości elektrowni fotowoltaicznych. Za cel firma stawia sobie zapewnienie klientom samowystarczalności energetycznej oraz codzienne „ratowanie świata” poprzez redukcję emisji CO2.

Oferta marki EN2 Fotowoltaika skierowana jest do klientów biznesowych, samorządowych, ale także do klientów indywidualnych.

Inne artykuły

Fotowoltaika i własna stacja ładowania pojazdów, czyli jak jeździć za darmo

0 Jakie korzyści daje własna stacja ładowania pojazdów? Czy i komu to się opłaca? Dlaczego auta elektryczne i fotowoltaika to idealny duet? Na jakie dotacje można liczyć? Za pomocą pojazdów napędzanych energią elektryczną porusza się coraz więcej ludzi na całym świecie – hulajnogi, deskorolki, skutery i samochody zasilane prądem już nikogo nie dziwią. Pod koniec […]

Zobacz więcej
Monokrystaliczne panele Full Black na Twoim dachu. Dlaczego warto je wybrać?

0 Według raportu Międzynarodowej Agencji Energetyki Odnawialnej (IRENA), rok 2020 był absolutnie rekordowy pod względem nowych mikro instalacji OZE przyłączonych do sieci dystrybucyjnej.  Obecnie w Polsce jest już prawie pół miliona prosumentów. Z powodzeniem można więc stwierdzić, że trend przechodzenia na prąd ze słońca, spopularyzowany w krajach Europy Zachodniej, na dobre zadomowił się również i w […]

Zobacz więcej
Mój Prąd 3.0. Aktualizacja 17.03.2021

0 Kiedy rozpocznie się nabór do kolejnej edycji programu? Czy zmienią się warunki przyznawania dofinansowań? Kto może liczyć na dotacje? Dynamiczny rozwój fotowoltaiki można zawdzięczać m.in. programowi „Mój Prąd”, który cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków. Dzięki niemu nasz kraj przeżywa prawdziwy boom fotowoltaiczny, ale to dopiero początek. 2 edycja programu skończyła się w grudniu […]

Zobacz więcej