Magazynowanie i bilansowanie energii - EN2 Fotowoltaika
LinkedIn Mobile

Magazynowanie i bilansowanie energii

Skontaktuj się

Czym jest Smart PV?

icon

Smart PV to innowacyjna usługa polegająca na zarządzaniu i optymalizacji kosztów zakupu energii, dzięki wykorzystaniu elektrowni fotowoltaicznych. Dzięki usłudze Smart PV klienci EN2 Fotowoltaika otrzymują 100% zielonej energii w najniższej cenie.

Smart PV pozwala na magazynowanie wytworzonej energii w sposób bardziej efektywny niż w przypadku innych rozwiązań dostępnych na rynku. Ze Smart PV od EN2. Fotowoltaika, nawet 90% oddanej energii wraca do firmy!

icon

Smart PV wykorzystuje korzystną relację profilu produkcji energii z elektrowni PV do cen energii sprzedawanej na rynku. Smart PV to budowa i połączenie rozproszonych (od kilku do kilkudziesięciu) elektrowni fotowoltaicznych w jeden system energetyczny, tzw. wirtualnej elektrowni.

Wyprodukowana energia ze wszystkich lokalizacji jest bilansowana („przesyłana”) pomiędzy wszystkimi punktami poboru prądu klienta. Energia z elektrowni, w których występuje nadwyżka jest rozliczana z punktami poboru, na których aktualnie występuje niedobór produkcji z fotowoltaiki lub nie ma instalacji fotowoltaicznych.

W przypadku niedoboru energii, ta, w postaci 100% zielonego prądu, zostanie dostarczona do wskazanego punktu w najkorzystniejszej cenie.

Model Smart PV wykorzystuje tzw. POB – podmiot odpowiedzialny za bilansowanie i rozliczanie energii pomiędzy wszystkimi punktami poboru, który to jest operatorem* usługi.

Operatorem usługi Smart PV jest IEN Energy posiadająca koncesję na obrót energią, wchodząca w skład grupy kapitałowej EN Group.

icon
icon

EN2 Fotowoltaika inwestuje w budowę instalacji PV na nieruchomościach gminy lub spółek miejskich. JST płacą tylko za faktycznie zużytą energię, wyprodukowaną przez instalację fotowoltaiczną (PV).

Rozliczenie następuje w ramach prostej umowy leasingowej, bez żadnych nakładów inwestycyjnych i dodatkowych kosztów.

Każda kolejna miesięczna rata za energię to krok ku niezależności i samowystarczalności energetycznej jednostki.

Po zakończeniu leasingu EN2 Fotowoltaika przekazuje własność instalacji na rzecz JST, które generuje darmowy prąd przez kolejne 15-18 lat!

Dla Jednostek Samorządu Terytorialnego (gminy, spółki miejskie, etc) oferujemy realizację usługi Smart PV w formule ESCO

Dowiedz się więcej

Projektując usługę Smart PV skupiamy się na wypracowaniu dla naszych klientów jak najlepszego wyniku ekonomicznego.

Na bazie analizy profili zużycia energii klienta, dobieramy najkorzystniejsze rozwiązania techniczne z zakresu budowy instalacji fotowoltaicznych oraz innych źródeł OZE, aby połączyć je optymalnie z dostępnymi narzędziami optymalizacji ceny zakupu lub/i bilansowania energii.

Korzyści Smart PV

 • icon Nawet o 20% większe oszczędności w stosunku do inwestycji wyłącznie w instalację PV
 • iconSzybszy zwrot z inwestycji w stosunku do budowy tylko własnej instalacji PV
 • icon100% samowystarczalność – zaprojektowana sieć elektrowni będzie w stanie pokryć 100% zapotrzebowania firmy w energię elektryczną, również w punktach, gdzie montaż fotowoltaiki jest niemożliwy lub utrudniony
 • iconNasi Klienci zyskują dostęp do niższych cen energii (RDN, rynek bilansujący)
 • iconSmart PV to dodatkowy dochód dla firmy – możliwość sprzedaży niewykorzystywanej energii

Masz firmę? Zainwestuj w inteligentną energię w modelu Smart PV od EN2 Fotowoltaika i nie płać rachunków za energię przez kolejne 25 lat! Zobacz case studies naszych klientów

Etapy projektu

 

1. Strategia
Audyt energetyczny i techniczny Koncepcja Smart PV zawierająca model bilansowania, aspekty formalno-prawne, funkcjonalne i ekonomiczne.

 

2. Projekt
 • Pozwolenia
 • Decyzje
 • Audyty
 • Projekty
 • Warunki przyłączenia

 

3. Finansowanie

Formy finansowania

 • Finansowanie własne
 • Dotacje
 • Kredytu i leasingi preferencyjne
 • Realizacja w formule ESCO

 

4. Wykonanie
W Smart PV kluczowy jest dobór sprzętu 25 letnia gwarancja producentów Monitoring działania instalacji i produkcji energii obsługa serwisowa

Dlaczego warto wybrać systemy fotowoltaiczne w wykonaniu EN2 Fotowoltaika?

Ponad 400 instalacji zrealizowanych w Polsce
Ponad 1300 instalacji zrealizowanych w Polsce
Własne ekipy monterskie
Własne ekipy monterskie
Najwyższej jakości montaż, szybki serwis
Audyt, Projekt i Wycena
Audyt, Projekt i Wycena
Każdy projekt szyjemy na miarę
Zamów wycenę
Gwarancja uzysków
Gwarancja uzysków
Gwarantujemy uzyski instalacji lub zwrot kosztów!
Wysoka jakość i 25 lat gwarancji
Wysoka jakość i 25 lat gwarancji
Oferujemy tylko sprzęt od sprawdzonych producentów z gwarancją nawet 25 lat
Bilansowanie, magazynowanie i sprzedaż energii
Bilansowanie, magazynowanie i sprzedaż energii
Oszczędź do 20% więcej dzięki usługom dodatkowym

Kim jesteśmy?

EN2 Fotowoltaika to spółka z grupy kapitałowej Energynat, specjalizująca się w projektowaniu i budowie źródeł wytwórczych OZE, w tym w szczególności – obiektowych instalacji fotowoltaicznych.

Naszą ofertę instalacji PV kierujemy przede wszystkim do małych i średnich firm. Dużym przedsiębiorstwom oraz jednostkom samorządu terytorialnego oferujemy innowacyjną usługę transformacji energetycznej opartej na przejściu w 100% na energię ze źródeł odnawialnych (OZE), gwarantującą, poza korzyściami finansowymi i bezpieczeństwem, znaczące ograniczenie śladu węglowego firmy i jej negatywnego wpływu na środowisko.

Uzupełnieniem oferowanych przez nas rozwiązań technicznychsą szyte na miarę, elastyczne modele zakupu i rozliczania energiiw oparciu, m.in. o indeksy giełdowe.

Specjalizujemy się również w usługach bilansowanie nadwyżek wyprodukowanej energii do innych punktów poboru, sprzedaży i odkupie zielonej energii, optymalizacji profili zużycia oraz kosztów zakupu energii, przy wykorzystaniu modeli cPPA oraz mechanizmów giełdowych TGE.

Jesteśmy partnerem energetycznym firmy

Veolia

Wspólnie dostarczamy i kreujemy innowacyjne rozwiązania umożliwiające transformację energetyczną

Grupa kapitałowa Energynat to jeden z najszybciej rozwijających się podmiotów branży OZE w Polsce, dostarczający rocznie ponad 300 MW komponentów do instalacji PV oraz kreujących innowacyjne rozwiązania w zakresie transformacji energetycznej firm i samorządów. Nasz zespół to eksperci w branży OZE.
Poznaj naszych ekspertów

Skontaktuj się z nami

Szukasz profesjonalnego wykonawcy? Zapytaj nas o szczegóły realizacji…

Biuro Obsługi Klienta

Biuro Obsługi Klienta :

Biuro Obsługi Klienta

Klienci biznesowi

Marek Krzyczkowski : Dyrektor Sprzedaży Region Wschód

Marek Krzyczkowski

Dyrektor Sprzedaży Region Wschód

lub napisz do nas