Zielony prąd w Twojej firmie - EN2 Fotowoltaika
LinkedIn Mobile

Zielony prąd w Twojej firmie

OFERTA DLA FIRM

Produkty i usługi

Sprzedaż energii
Szczegóły
Bilansowanie energii
Szczegóły
Umowy cPPA
Szczegóły
Zielony prąd

Rozwijaj biznes mądrze! Postaw na eko-energetyczne rozwiązania dla Twojego biznesu, które pozwolą zoptymalizować koszty zakupu energii. Twoja firma będzie eko a Eko znaczy lepsza!

EN2 Fotowoltaika przy współpracy z partnerem energetycznym firmą Veolia Contracting Poland oferuje usługę dostarczania do Twojej firmy 100% zielonej energii elektrycznej.

Nasza oferta jest skierowana do firm i jednostek JST, zarówno tych posiadających elektrownie PV lub inne źródło wytwórcze OZE, które potrzebują dodatkowej energii, jak i tych nie posiadających źródeł wytwórczych, ale zainteresowanych zakupem zielonej energii ze źródeł OZE.

Wybierz ofertę dopasowaną do potrzeb i specyfiki prowadzonego biznesu.

Usługa jest dostępna w dwóch wariantach:

Zielony prąd
  • Oferta elastyczna Model oparty na cenach rozliczeniowych Rynku Dnia Następnego (RDN), prowadzonego przez Towarową Giełdę Energii S.A. (TGE)

  • Oferta ze stałą ceną Stała cena energii na okres od roku do nawet 10 lat w modelu zakupu energii cPPA

Na czym polega usługa?
  • W ofercie elastycznej klient ponosi rzeczywiste koszty zakupu energii obowiązujące na rynku hurtowym w danej godzinie doby handlowej lub wg. średniej ceny danego dnia.

  • Energia wytworzona w PV zmniejsza lub całkowicie eliminuje konieczność́ pobierania energii z sieci w godzinach szczytowych.

  • Możliwość sprzedaży nadwyżek energii produkowanej przez PV w ciągu dnia po wysokich cenach szczytowych oraz odkupowania w nocy poza szczytem w niższych cenach. Możesz generować jeszcze wyższe oszczędności w firmie, dzięki zarządzaniu zakupem i sprzedażą energii.

  • Nawet do 85% energii wraca do Twojej firmy. W ofercie stała cena gwarantujemy również odkup nadwyżek energii w stałej atrakcyjnej cenie. Możliwość odsprzedaży nadwyżek energii w stałej cenie nawet przez 5 lat.

  • Nadwyżki energii mogą być również bilansowane z innymi punktami poboru w ramach jednej umowy.

  • Stała cena gwarantowana przez pewnego dostawę – Veolia to przewidywalność biznesu na kolejne lata.

Dlaczego warto kupować zieloną energię od EN2 Fotowoltaika?

Niższe ceny energii na rynku hurtowym
Niższe ceny energii na rynku hurtowym
W modelu elastycznym płacisz za energię według cen dla rynku hurtowego, obowiązujących w danym dniu lub nawet godzinie.
Gwarancja niskiej ceny
Gwarancja niskiej ceny
W modelu stała cena otrzymujesz stabilność i gwarancję ceny od naszego partnera Veolia, a Ty skupiasz się na rozwoju biznesu.
Prosta i elastyczna umowa
Prosta i elastyczna umowa
Żadnych ukrytych opłat. Proste zasady i elastyczne modele zakupu energii.
Dodatkowy zysk
Dodatkowy zysk
Możliwość sprzedaży nadwyżek energii produkowanej przez PV w wysokich cenach w ciągu dnia oraz odkupienia w nocy w niższych
Elastyczny model zakupowy
Elastyczny model zakupowy
Optymalizacja kosztów zakupu energii poprzez zakup na rynku RDN, bilansującym lub po stałej cenie. Możliwy zakup nawet w 4 transzach!
Jeszcze większe oszczędności
Jeszcze większe oszczędności
Do 20% wyższe oszczędności z instalacji OZE, dzięki usłudze Inteligentna Energia

Bilansowanie energii

Oferujemy naszym klientom bilansowanie energii elektrycznej według indywidualnych modeli bilansowania i zakupu energii.

Naszą usługę kierujemy do klientów posiadających instalacje generujące nadwyżki energii elektrycznej, z możliwością ich wykorzystania w innych punktach poboru energii, również tych bez instalacji PV.

W ten sposób klient ma możliwość wykorzystania własnej energii na korzystnych warunkach, bez konieczności jej odsprzedaży.

Dowiedz się więcej

Bilansowanie energii to usługa dopasowana do indywidualnych potrzeb naszych klientów. Zapraszamy do kontaktu z naszym konsultantem.

Umowy cPPA

Naszym klientom oferujemy sprzedaż energii elektrycznej w formule umów cPPA. Energia w modelu cPPA, dzięki usłudze bilansowania, może być dostarczana do jednego lub wielu punktów poboru energii bez względu na ich lokalizację.

Gwarantujemy stałą cenę energii elektrycznej w długoletnim horyzoncie czasu.

Zapewniamy przygotowanie modelu biznesowego i pełną obsługę prawną związaną z umową cPPA oraz budowę własnej elektrowni fotowoltaicznej pod klucz.

Co daje cPPA?

Klient biznesowy w ramach umowy cPPA ma gwarancję zakupu energii bezpośrednio od Wytwórcy ze stałą ceną w okresie trwania kontraktu (indeksowaną jedynie o inflację). Możesz potraktować cPPA jako leasing energii – dzięki temu unikniesz wysokich nakładów inwestycyjnych, a sama decyzja wpisze się w ogólnoeuropejski trend przechodzenia na OZE.2B do 50 kWp.

Dla kogo jest cPPA?

Umowy cPPA są korzystnym rozwiązaniem dla firm i jednostek JST, które świadome podchodzą do ekologii, ale z różnych względów nie chcą inwestować swoich środków w budowę własnego źródła OZE. W ramach cPPA wszelkie koszty eksploatacyjne i serwisowe ponosi operator. Klient opłaca wyłącznie rachunek za rzeczywiście zużytą energię pochodzącą z konkretnego źródła OZE.

Czy firma musi posiadać własne dachy lub grunty?

Jeśli firma posiada własne powierzchnie dachowe lub grunty, na których można zbudować instalację, będzie to rozwiązanie najkorzystniejsze. Nie jest to jednak warunek konieczny. Nasza oferta cPPA może być również oparta o kilka, czy nawet kilkanaście, lokalizacji połączonych w jeden system wirtualnej elektrowni. Taki system pozwoli klientowi na uzyskanie jeszcze większych korzyści.

Kim jesteśmy?

EN2 Fotowoltaika to spółka z grupy kapitałowej Energynat, specjalizująca się w projektowaniu i budowie źródeł wytwórczych OZE, w tym w szczególności - obiektowych instalacji fotowoltaicznych.

Naszą ofertę instalacji PV kierujemy przede wszystkim do małych i średnich firm. Dużym przedsiębiorstwom oraz jednostkom samorządu terytorialnego oferujemy innowacyjną usługę transformacji energetycznej opartej na przejściu w 100% na energię ze źródeł odnawialnych (OZE), gwarantującą, poza korzyściami finansowymi i bezpieczeństwem, znaczące ograniczenie śladu węglowego firmy i jej negatywnego wpływu na środowisko.

Uzupełnieniem oferowanych przez nas rozwiązań technicznychsą szyte na miarę, elastyczne modele zakupu i rozliczania energiiw oparciu, m.in. o indeksy giełdowe.

Specjalizujemy się również w usługach bilansowanie nadwyżek wyprodukowanej energii do innych punktów poboru, sprzedaży i odkupie zielonej energii, optymalizacji profili zużycia oraz kosztów zakupu energii, przy wykorzystaniu modeli cPPA oraz mechanizmów giełdowych TGE.

Jesteśmy partnerem energetycznym firmy

Veolia

Wspólnie dostarczamy i kreujemy innowacyjne rozwiązania umożliwiające transformację energetyczną

Grupa kapitałowa Energynat to jeden z najszybciej rozwijających się podmiotów branży OZE w Polsce, dostarczający rocznie ponad 300 MW komponentów do instalacji PV oraz kreujących innowacyjne rozwiązania w zakresie transformacji energetycznej firm i samorządów. Nasz zespół to eksperci w branży OZE.
Poznaj naszych ekspertów

Dlaczego warto wybrać systemy fotowoltaiczne w wykonaniu EN2 Fotowoltaika?

Ponad 400 instalacji zrealizowanych w Polsce
Ponad 1300 instalacji zrealizowanych w Polsce
Własne ekipy monterskie
Własne ekipy monterskie
Najwyższej jakości montaż, szybki serwis
Audyt, Projekt i Wycena
Audyt, Projekt i Wycena
Każdy projekt szyjemy na miarę
Zamów wycenę
Gwarancja uzysków
Gwarancja uzysków
Gwarantujemy uzyski instalacji lub zwrot kosztów!
Wysoka jakość i 25 lat gwarancji
Wysoka jakość i 25 lat gwarancji
Oferujemy tylko sprzęt od sprawdzonych producentów z gwarancją nawet 25 lat
Bilansowanie, magazynowanie i sprzedaż energii
Bilansowanie, magazynowanie i sprzedaż energii
Oszczędź do 20% więcej dzięki usługom dodatkowym

Skontaktuj się z nami

Szukasz profesjonalnego wykonawcy? Zapytaj nas o szczegóły realizacji…

Biuro Obsługi Klienta

Biuro Obsługi Klienta :

Biuro Obsługi Klienta

Klienci biznesowi B2B do 50 MWh/rok

Marek Sieradzki : Specjalista ds. sprzedaży

Marek Sieradzki

Specjalista ds. sprzedaży

Monika Nowińska : Specjalista ds. sprzedaży

Monika Nowińska

Specjalista ds. sprzedaży

Michał Sierakowski : Specjalista ds. sprzedaży

Michał Sierakowski

Specjalista ds. sprzedaży

Klienci samorządowi

Ernest Waś : Członek Zarządu

Ernest Waś

Członek Zarządu

Marek Krzyczkowski : Dyrektor Sprzedaży Region Wschód

Marek Krzyczkowski

Dyrektor Sprzedaży Region Wschód

Andrzej Błaszczyk : Dyrektor Sprzedaży Region Zachód

Andrzej Błaszczyk

Dyrektor Sprzedaży Region Zachód

lub napisz do nas